skip to Main Content

Laupäeva pärastlõunal oli  kiriku juures palju sagimist: inimesed valmistusid väljasõiduks Prandi allikatele.

Prandi jõgi (ka Veskiaru jõgi ja Seinapalu jõgi) on jõgi Järva maakonnas, Pärnu jõe vasakpoolne lisajõgi. Prandi jõgi saab alguse Prandi külas olevast Prandi Allikajärvest, mis on 1,4 ha suurune ja suubub Pärnu jõkke Vilita küla territooriumil Särevere aleviku lähedal. Jõgi on 25 km pikk ja 285 km² valgalaga. Jõele on rajatud Särevere paisjärv. Prandi jõgi läbib Prandi looduskaitseala ja Türi maastikukaitseala.

Prandi suurallikas on 40 m läbimõõduga ja 1,5 m sügavuse paese põhjaga järvik.Prandi allikajärves on mitu tõusuallika lehtrit ja suurallika vooluhulk veerikkal ajal on kuni 100 liitrit sekundis.

Möödunud aastal kogunesid Türi koguduse liikmed kord kuus ühise laua taha, et kuulda lugusid sünnipäevalaste elust. Kindla plaaniga jätkuvalt kord kuus kokku saada moodustasime grupid. Iga grupp otsustab ise, kuidas sisustada laupäevaõhtune kokkusaamine.

Juunikuu grupp, kuhu kuulusid Maarja Villumson ja Kalev Tasang, otsustas viia inimesed loodusesse. Retke pealkiri oli: „Jumal looduses“.

Prandi allikatele jõudnud, tegime väikese jalutuskäigu ümber ühe allika. Pikem rada oli kahjuks liiga märg ja libe. Pärast jalutuskäiku oli meil võimalus istuda üheskoos laua taha, et keha kinnitada ning jälgida lennukist alla hüpanud langevarjureid. Soovijatel oli võimalus külakiigel kiikuda ja kai külge kinnitatud parvel õõtsuda.

Külalisena oli meiega Pärnu koguduse liige Toomas Daniel, mees, kes teab loodusest nii mõndagi. Paide kogudust esindas Margit Kuu.

534221_427126300660765_1038897124_n

 

 

 

 

 

 

Autor: Mariin                                                                                                                         18.06.2012

Back To Top