Meid tabavad haigused on sageli Jumala seadustest üleastumise tagajärg. Ja siinkohal ei räägi me joomise, suitsetamise ja narkootikumide kahjulikust mõjust meie tervisele. Enamik meist teadvustab endale nende narkootiliste ainete kahjulikkust. Vähem mõtleme sellele, mida ja kuidas süüa. Me teame, et siga ei ole söömiseks ega patta löömiseks, kuid see ei ole kaugeltki mitte ainuke juhtnöör, mis Jumal meile läbi prohvetite on ilmutanud.
Kui elame Jumala käskudele mittevastavat elu, väheneb meie elujõud ja südametunnistuse tundlikkus. Seega, kui tahad olla vastuvõtlik Püha Vaimu häälele, ei piisa ainult sellest, et loed Piiblit ja käid kirikus. Sa pead vaimuliku ihu kõrval hoolt kandma ka füüsilise ihu eest.
Õige toit, puhkus ja värske õhk on parim ravim haiguste vastu ning avab meie meeled sügavamate tõdede otsimisele.
Tänapäeva inimesed on nii jäägitult haaratud oma tegevustest, et nad ei mõtle tagajärgedele, mida nende eluviis kaasa toob. Valikud, mida langetame nooruses, annavad vanemas eas endast märku. Kui sa tahad olla aktiivne ja terve vanemas eas, pead juba praegu tegema eeltööd.
„Või kas te ei tea, et teie ihu on teis oleva Püha Vaimu
tempel, kelle te olete saanud Jumalalt, ning et teie ei ole
iseenese päralt? Sest te olete kallilt ostetud. Austage siis Jumalat oma
ihus!“ (1Kr. 6:19-20)
Me tunneme oma keha välispinda, kuid mis toimub seespool?
Me oleme täis toksilisi jääkaineid, sest me ei toitu õigesti.
Seedimine algab juba toidu nägemisel maomahlade ja sülje eritumisega. Selleks, et toit seguneks süljega, tuleb iga suutäis korralikult läbi närida. Kui toit tundub suus liiga kuiv, ära haara klaasitäie vee järele, vaid mälu lihtsalt kauem. Toidu kõrvale joomine aeglustab seedimist (seedetegevus ei alga enne, kui kogu vedelik on ära imendunud) ning lahjendab maomahlasid.
Toit ei tohi olla liiga kuum ega liiga külm – seedimine ei alga enne, kui mao sisemus on küllaldaselt soe. Liiga kuum toit väsitab ja kurnab seedetegevust.
Maks on kõige tähtsam toksiinide kahjutuks muutja. Kui maks suudab vere puhtana hoida, on inimene terve. Nälgimine, liigsöömine, alkohol, kahjulikud ravimid, mürgid ja infektsioonid kahjustavad maksa ja viivad ta lõpuks rivist välja. Püsiv kahjustus võib põhjustada maksarakkude hävimist (seda seisundit nimetatakse maksatsirroosiks) ja see võib viia surmani.
Meie igapäevases toitumises omab tähtsust nii toidu hulk kui toitude vahekord.
Korraga ei ole soovitatav süüa aineid, millel on erinev seedimise aeg. Maost väljub toit üheaegselt ja seda alles siis, kui kogu toit on seeditud. Olukorras, kus ühed ained seedivad teistest kiiremini, tekib maos roiskumine ja käärimine. Käärima lähevad juba seeditud ained, mis ei saa maost väljuda, sest kogu toit ei ole veel seeditud.
Käärimise produktideks on aga alkohol ja äädikas. Kuigi seda alkoholi kogust, mis toidu käärides meie sees tekib, ei saa võrrelda alkoholi tarbimisega, on see siiski sama kahjulik kui alkoholi joomine. Ehk oleme enda teadmata alkohoolikud?
Kõik, kes lähevad vastu muutmisele, läbivad terviseuuenduse.