skip to Main Content

Üks asi Türil ei muutu kunagi ja selleks on majade ümber olevad aiad. Neid kohtate te igal sammul, üks aed ilusam kui teine. Ka meie armsa Adventkiriku ümber on suur aed ja kui te suvel Türile juhtute ja kiriku juurest mööda sõidate, avaneb teile hoopis teistsugune vaatepilt kui möödunud aastal.

Aiast on kadunud suured õunapuud, nende asemel on pisikesed, kuid sitked noored puud. Lilleilu pakuvad uued peenrad ja  mõne aasta pärast ootavad marjapõõsad rahvast, kes maitseks nende vilju. Juba aastaid ootab Türi kõiki aiasõpru lillelaadale, kus seekord ootasid oma kohta meie aias üks päris huvitava nimega puu ja põõsas. Kiriku aeda on istutatud Mooses – siiski  mitte see Mooses, keda me teame Piiblist, vaid põõsas, mis kannab sama nime.

Oma  koha on leidnud ka Tamariski puu – Piiblis on 3 korral mainitud selle puu nime (1Ms. 21:33, 1Sm. 22:6, 1Sm. 31:13). Enamus töödest on tehtud, kuid mõtteid ja ideid tuleb alati juurde ning päris valmis ei saa see töö vist kunagi. Abikäsi oli nii meie oma inimeste hulgast, kui väljaspoolt kirikut – suur tänu kõigile, kes võtsid aega, et teha Türi kiriku aed ilusaks.

aja kujundamine

 

 

 

 

 

 

Autor: Mariin                                                                                                                      27.05.2013

Back To Top