skip to Main Content

Möödunud aasta suve hakul algatas Mervi Kalmus Eestis projekti Kingakarbi Kingitused, mille raames koguti kooliaasta alguse kingitusi Tartus elavatele lastele. Kingakarbi Kingitused ei olnud mõeldud ühekordseks ettevõtmiseks ning nii tegigi Türi adventkogudus sama sildi all kingitused oma linna puudustkannatavatele lastele. Jõulu- ja aastavahetuse kingituste aeg ei ole veel aga läbi: mõne päeva pärast viivad oma kingakarbi kingitused Tallinna lastele Tallinna I adventkoguduse esindajad.

Türi adventkoguduse liikmed hakkasid juba suve lõppedes mõtlema, kuidas Kingkarbi Kingitustega lastele jõulurõõmu valmistada. Nii uuriti vallavalitsusest, kuidas projekti läbi viia. Lastekaitse spetsialistilt saadi kuue perekonna kohta andmed: laste sugu ja vanus, ning pakkide tegemine võis alata. Lisaks laste kingitustele tehti väike pakk raamatu (“Lapsevanem Jumala juhtimisel”, “Põgenemine Jumala juurde”) ning küünaldega ka laste vanematele ning üks koguseõde tõi nii palju õunu, et iga pere sai ka suure kotitäie õunu.

Laste pakkidesse sai lisaks muule ka koguduse raamatuid: “Naila ja valge krokodill”, “Kuldtäht Ericule”, “Juki”, “Kuldsed käed”.

Kingitused lastele ja nende vanematele anti aasta eelviimasel päeval üle vallavalitsuse lastekaitse spetsialistile, kes need omakorda peredele edasi toimetas.

Allikas: MeieAeg                                                                                                                            2.1.2014

Back To Top